Product Details:
| Material | Aluminium |
| Size | 10 |
| Packaging Size | 10 - 20 Pieces |
| Rod Thickness | 16 mm |
| Finish Type | Nickel |
| Weight | havey |
Product Details:
| Rod Thickness | 14 mm |
| Finish Type | Chrome |
| Material | Iron |
| Design | Regular |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Rod Thickness | 12 mm |
| Finish Type | Steel |
| Packaging Size | <10 Piece |
| Material | Stainless Steel |
| Size | 8 |
| Design | Unique Design |
Product Details:
| Size | 10 |
| Packaging Size | <10 Piece |
| Material | Aluminium |
| Design | Regular |
| Rod Thickness | 16 mm |
| Finish Type | Steel |
| 3 kg | 10 inch |
Product Details:
| Material Grade | Aluminium |
| Material | Stainless Steel |
| Bar Length | 8 inch |
| Finish | Powder Coated |
| Rod Thickness | 16 mm |
| Finish Type | Steel |
| Rod Diameter | 16 mm |
| Size | 8 |
| Suitable Door | Wooden Door |
| Application Area | Room Door |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
We are dealing with quality products at reasonable and fair prices.
Prices may vary depend on specifications and quanitity of products.
Product Details:
| Rod Thickness | 16 mm |
| Finish Type | Antique |
| Packaging Size | <10 Piece |
| Material | Aluminium |
| Size | 10 |
| Design | Unique Design |
| 500 | 8 inch |
Product Details:
| Rod Thickness | 12 mm |
| Finish Type | Matt or brown |
| Packaging Size | 12 |
| Material | Aluminium |
| Size | 6 inch |
| Design | Regular |
| 1 kg | 12 mm road 6 inch |