Product Details:
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Size | 4 inch |
| Material Grade | SS 202 |
| Finish | SS Matt |
| Finish Type | Steel |
| Bolt Type | Square |
| Application | Wooden Door |
| Usage/Application | Door Fitting |
| Mounting | Surface Mount |
| Model Name/Number | Full ss tower bolt |
| Brand | Rudra |
We are dealing with quality products at reasonable and fair prices.
Prices may vary depend on specifications and quanitity of products.
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Inch |
| Size | 4 Inch |
| Quantity Per Pack | 12 |
| Finish Type | Gold |
| Material | Aluminium+ ss road |
| Rod Thickness | 10 mm |
| Usage/Application | Door Fitting |
| Brand | Rudra |
| 4 | Havey |
Antique Half Round tower boltWe are dealing with quality products at reasonable and fair prices.
Prices may vary depend on specifications and quanitity of products.Product Details:
| Size | 4 Inch, 4 inch |
| Material Grade | SS 202 |
| Finish | SS Glossy |
| Type | U-Square |
| Finish Type | Steel |
| Bolt Type | Heavy |
| Application | Wooden Door |
| Usage/Application | Door/Window Fitting |
| Mounting | Surface Mount |
| Brand | Rudra |
Product Details:
| Size | 4 Inch |
| Suitable For | Door Fitting |
| Usage/Application | Door Fitting |
| Finish Type | Steel |
| Rod Thickness | 8 mm |
| Quantity Per Pack | 12 |
Product Details:
| Size | 4 Inch |
| Material | Aluminium |
| Finish Type | Steel |
| Usage/Application | Window Fitting |
| Rod Thickness | 9 mm |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Material | Stainless Steel |
| Contains | 6Pcs |
| Usage/Application | Door Fittings |
| Type Of Packaging | Box |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Rudra |
Product Details:
| Size | 4 inch |
| Suitable For | All |
| Quantity Per Pack | 12 peace |
| Material | Aluminium |
| Finish Type | All |
| Rod Thickness | 10 mm |
| 4 inch | 450 gm |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 200 Piece |
| Material | Aluminium |
| Size | 4 inch |
| Finish | SS Glossy |
| Suitable For | Door Fitting |
| Finish Type | Steel |
| Bolt Type | Round |
| Application | Wooden Door |
| Rod Thickness | 10 mm |
| Mounting | Surface Mount |
240 rs dozen aluminium Half round tower bolt
We are dealing with quality products at reasonable and fair prices.
Prices may vary depend on specifications and quanitity of products.
Product Details:
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | window stopper |
| Items Required | Handle |
| Hinge Type | hook |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Size | 4 inch |
| Material | Aluminium |
| Material Grade | Aluminum |
| Finish | Satin |
| Suitable For | Door Fitting |
| Bolt Type | Xylo |
| Application | Wooden Door |
| Rod Thickness | 10 mm |
| Mounting | Surface Mount |
| Brand | Rudra |
| Packaging Type | Box |
| 4 | Havey |
Xylo Antique tower bolt
We are dealing with quality products at reasonable and fair prices.
Prices may vary depend on specifications and quanitity of products.