Product Details:
| Minimum Order Quantity | 12 Piece |
| Material | Mild Steel |
| Bar Length | 8 inch |
| Finish | Matt |
| Rod Thickness | 14 mm |
| Finish Type | IRON |
| Rod Diameter | 14 mm |
| Size | 8 |
| Suitable Door | Wooden Door |
| Application Area | Main Door |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
| Havay | 5 kg |
These aldrops bend are sourced from the authorized manufacturers of the industry and offered at competitive prices. Our range is in high demand and is reckoned for unique quality features.