Product Details:
| Material | Stainless Steel |
| Size | 10 |
| Rod Thickness | 14 mm |
| Finish Type | Steel |
| 14 | 10 |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Material | Stainless Steel |
| Product Code | 123 |
| Power Source | Havey |
| Surface Treatment | Polished |
| Heavy | 8 inch |
| Color | Black |
Mortise Set With Lock Black golden Finish stainless steel Duke Door LockWe are dealing with quality products at reasonable and fair prices.Prices may vary depend on specifications and quanitity of products.
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Size | 8inch |
| Ideal For | Cabinet |
| Material | White Metal |
| Usage/Application | Home |
| Handle Type | Pull Handle |
| Color | Silver |
| Finish Type | Ss Finish |
Product Details:
| Material | Stainless Steel |
| Packaging Type | Box |
| Uses | Door Fitting |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Rudra |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 8 Piece |
| Material | Stainless Steel |
| Handle Type | Lever Handle |
| Usage/Application | Home |
| Length | 8 inch |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Product Details:
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Home |
| Handle Type | Pull Handle |
| Color | Silver |
| Size | 5 inch |
| Thickness | 22mm |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Material | Zinc |
| Usage/Application | Home |
| Color | Silver |
| Handle Type | Pull Handle |
| Finish | Polished |
Product Details:
| Material | Stainless Steel |
| Length | 6 inch |
| Usage/Application | Door |
| Handle Type | Pull Handle |
| Color | Silver |
| Finish | Polished |
| Size | 6 inch |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Door Type | Sliding Door |
| Handle Type | Concealed Handle |
| Material | Stainless Steel |
| Finish | Chrome Finish |
| Handle Length | 200 mm |
| Lock Option | Without Lock |
| Ideal For | Exterior Door, Cabinet, Interior Door |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 40 Piece |
| Load Capacity | 100 kg |
| Leg Height | 75 mm (3 in) |
| Grade | SS 202 |
| Shape | Round |
| Mounting Type | Screw On |
| Finish | Glossy |
| 4 inch | Havey |
Score: 65/100
We are dealing with quality products at reasonable and fair prices. Prices may vary depend on specifications and quanitity of prodProduct Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Material | Stainless Steel |
| Number Of Hook | 6 pin |
| Color | White |
| Surface Finishing | Steel |
| Brand | Techno |
| Material Grade | SS 202 |
| Usage/Application | Home and Hotels |
| Havey | 6 pin |
STAINLESS STEEL HANGERS: Unlike plastic hangers, wooden hangers or velvet hangers, our metal wire hangers made of stainless steel with features of waterproof, no rust, no deformation, and no fading, are a good choice for hanging your clothes in bathroom, bedroom, closet, wardrobe, cloakroom, laundry room, etc.
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 6 Piece |
| Material | Stainless Steel |
| Brand | Rudra |
| Usage/Application | Home |
| Handle Type | Pull Handle |
| Color | Rose Gold |
| Country of Origin | Made in India |
Steel Handle Rose Gold , For Home
Product Details:
| Material | Stainless Steel |
| Finish Type | Chrome |
| Ideal For | Glass Doors |
| Brand | Rudra |
| Style | Antique |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Material | Stainless Steel |
| Finish Type | Silver |
| Ideal For | Main Door |
| Brand | Rudra |
| Style | Plain |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 24 Piece |
| Height (in inches) | 3 Inch |
| Shape | Round |
| Havey | 3 inch |
We are dealing with quality products at reasonable and fair prices.Prices may vary depend on specifications and quanitity of products.
Product Details:
| Number Of Shelves | 3 Shelves |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Material Grade | PP |
| Shape | Quarter Round |
| Load Capacity | 5 kg |
| Application Area | Bathroom |
Product Details:
| Lock Size | 70 mm |
| Size | 70 mm |
| Body Material | Stainless Steel |
| Material | Stainless Steel |
| Shackle Thickness | 6 mm |
| Lock Type | Keyed |
| Shackle Material | Stainless Steel |
| Levers | 1 Lever |
| Number of Keys | 3 Keys |
| Application | Business Use |
| Heavy | 65mm |