Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Material | Stainless Steel |
| Size | 8inch |
| Suitable For | Door Fitting |
| Rod Thickness | 14 mm |
| Finish Type | Polished |
| Color | Silver |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Size | 8 inch |
| Material | Stainless Steel |
| Design | Unique Design |
| Rod Thickness | 14 mm |
| Finish Type | Steel |
| 280 -300 gm | 8 inch |
Name=Rudra dev Enterprises Product=Aldrop Size=8 inch,10 inch,12 inch
MM=14mm
These aldrops bend are sourced from the authorized manufacturers of the industry and offered at competitive prices. Our range is in high demand and is reckoned for unique quality features.
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Material | Stainless Steel |
| Size | 8inch |
| Rod Thickness | 14 mm |
| Finish Type | Polished |
| Suitable For | Door Fitting |
| Color | Silver |
Product Details:
| Material | Stainless Steel |
| Size | 8 |
| Suitable For | Door Fitting |
| Rod Thickness | 14 mm |
| Finish Type | Steel |
| Color | Silver |
Product Details:
| Material Grade | Aluminium |
| Material | Aluminium |
| Size | 10 inch |
| Finish | Powder Coated |
| Rod Thickness | 16 mm |
| Finish Type | Antique |
| Rod Diameter | 16 mm |
| Suitable Door | Wooden Door |
| Design | Unique Design |
| Application Area | Main Door |
| Havey | 10 inch |
| Bar Length | 8 inch |