Product Details:
| Material | Stainless Steel |
| Grade | GS38 |
| Usage/Application | Door Fittings |
| Type Of Packaging | Box |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Material | Brass |
| Finish Type | Chrome |
| Ideal For | Bedroom Doors |
| Brand | Rudra |
| Style | Plain |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Lock Type | Knob/ Cylinder |
| Weight | 200 g |
| Size | 30 mm |
| Application | Business Use |
| Material | Stainless Steel |
| Shape | Rectangular |
| Color | Silver |
Product Details:
| Material | Stainless Steel |
| Finish Type | Silver |
| Ideal For | Main Door |
| Brand | Rudra |
| Style | Plain |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Material | Stainless Steel |
| Handle Size | 10 inch (254 mm) |
| Handle Type | On Plate |
| Finish | Stainless Steel |
| Lock Type | Latch Only (Passage) |
| Usage/Application | Office Door, Hotel Door, Residential, Main Door, Bedroom Door, Bathroom Door |
We are dealing with quality products at reasonable and fair prices.
Prices may very depend on specifications and quanitity of products.
Product Details:
| Material | Stainless Steel |
| Size | 18 inch |
| Color | Silver |
| Usage/Application | Bathroom |
| Surface Finish | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Model | NS-501 |
| Material | SS |
| Surface Finish | Polished |
| Usage/Application | Door Lock |
| Color | Silver |
| Brand | Rudra |
Product Details:
| Finish Type | Stainless Steel |
| Ideal For | Main Door |
| Usage/Application | Door Handle Lock |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | SS |
| Brand | Rudra |
| Finish | Polished |
| Model | NS 504 |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Holder Type | Door Stopper |
| Color | Silver |
| Finish | Polished |
| Mounting Type | Door Mount |
| Usage/Application | Door |
| Size | 4inch |
Product Details:
| Material | Stainless Steel |
| Ideal For | Main Door |
| Brand | Rudra |
| Shape | Rectangular |
| Style | Plain |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Holder Type | Door |
| Color | Silver |
| Finish | Polished |
| Mounting Type | Door Mount |
| Brand | Rudradeventp . |
| Size | 5 |
| Havey | 5 |